Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Wolsztynie były tworzone materiały do filmu chińskiej produkcji

Martyna Pawelska
Martyna Pawelska
Urząd Miasta Wolsztyn
W zeszłym tygodniu, w Wolsztynie, oprócz dziennikarzy z Japonii, pojawiła się także chińska ekipa telewizyjna Plague Planet China Media Group. W muzeum dr. Roberta Kocha nagrywała materiały do filmu dokumentalnego, który dotyczy epidemii i pandemii.

W Wolsztynie były tworzone materiały do filmu chińskiej produkcji

W piątek, 2 grudnia Muzeum dr. Roberta Kocha odwiedziła ekipa telewizyjna Plague Planet China Media Group. Przygotowywany w wolsztyńskim muzeum materiał filmowy będzie częścią dokumentalnego projektu przedstawiającego historię walki z głównymi epidemiami i pandemiami wśród ludzi z perspektywy globalnej, naukowej i socjologicznej.

Goście z Azji, jak powiedział nam Marcin Adamczak kustosz Muzeum dr. Roberta Kocha, wnikliwie przestudiowali życiorys noblisty i dowiedzieli się, iż pracował, mieszkał 8 lat oraz stworzono w Wolsztynie muzeum jego imienia. Warto zaznaczyć, że uczony w naszym mieście rozpoczął prace badawcze i naukowe nad wąglikiem – a to chińskiej telewizji, do filmu, było potrzebne.

Kustosz Marcin Adamczak poinformował, iż ekipa jeździ po wszystkich miejscach, które były istotne w życiu noblisty. Kolejnym punktem na ich mapie jest Clausthal – miejsce urodzenia doktora. Tam przeprowadzać będą wywiad z jego wnukiem.

Dokument jest w fazie kręcenia oraz ma charakter niekomercyjny. Ekranizację tworzy China Central News & Documentary Film Studio i opublikowany zostanie w chińskich mediach publicznych oraz na platformach sieciowych. Program ma na celu poszerzać wiedzę na temat wpływu chorób zakaźnych na biosferę, a także przedstawić światowy trend w chorobach zakaźnych.

Film zostanie podzielony na pięć odcinków, z których każdy będzie trwał 50 minut. Tematami są odpowiednio: 1. Historia pod wpływem chorób zakaźnych; 2. Wiedza o chorobach zakaźnych; 3. Sposoby zapobiegania epidemii; 4. Doświadczenia i osiągnięcia; 5. Wspólnota ze wspólną przyszłością. Wywiadu do wspomnianego programu udzielił Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oraz kustosz Muzeum Roberta Kocha dr Marcin Adamczak.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto