Kolejne świetne występy kajakarzy UMKS Zryw Wolsztyn.

OPRAC.:
Roland Buśko
Nie zwalniają tempa kajakarze Zrywu Wolsztyn zdobywając kolejne laury w prestiżowych zawodach.

W dniach 11-12 czerwca na odbywających się w Augustowie XXXVIII Długodystansowych Mistrzostwach Polski Damian Liskowiak wywalczył tytuł Mistrza Polski w K-1 na dystansie dziesięciu tysięcy metrów w kat. seniorów. Wicemistrzem Polski w kategorii młodzików na dystansie pięciu tysięcy metrów w K-1 został z kolei Mikołaj Kaźmierczak, a Mateusz Majza na tym samym dystansie uplasował się na trzecim miejscu. W kategorii weteranów także na dystansie pięciu tysięcy metrów, brązowy medal zdobył Przemysław Niewiadomski.
Tydzień później także fantastyczne wieści napłynęły z Pamiątkowa, gdzie odbywały się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe - Memoriał im. Andrzeja Kulczaka. Zryw Wolsztyn na tej imprezie wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz pierwsze w klasyfikacji klubów uczniowskich. Na wynik ten złożyło się osiem złotych krążków, cztery srebrne oraz sześć brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: W K-2 na dystansie 500 m w kat. młodzików. Mikołaj Kazimierczak i Antoni Krawczyk. W K-1 na dystansie tysiąca metrów Mikołaj Kaźmierczak, w K-2 na dystansie 500 m. Zuzanna Tomys i Martyna Kowalska, w K-4 na 500 m. juniorek młodszych Barbara Jokiel, Zofia Hofman, Martyna Koniuszy, Karolina Zapala, w K-1 na tysiąc m. w kat dzieci i dziewczynek Antonina Pańczyszyn, w K-2 na pięćset metrów Antonina Panczyszyn i Maja Szczepaniak, w K-1 na tysiąc metrów młodziczek rocznik 09 Martyna Kowalska i 08 Natalia Szczepaniak. Srebrne wywalczyły z kolei: w K-2 na pięćset metrów Natalia Szczepaniak i Sandra Zabel w kategorii młodzik w K-1 na tysiąc metrów Eryk Wajs, w K-1 w kat dzieci i chłopców na tysiąc metrów Wojciech Lorenz, w K-2 na 500 m. Mateusz Balcer i Wojciech Lorenz. Natomiast Brązowe medale wywalczyli: W K-1 na dystansie 500 m. w kat Open Kacper Jastrząb, K-1 młodziczek w roczniku 09 Zuzanna Tomys, w K-2 na 500 m. juniorek młodszych Zofia Hofman i Barbara Jokiel, w K-2 juniorów młodszych Mateusz Nieborak i Wojciech Przybyła, w K-1 na dystansie 200 m. Alicja Szczepaniak i w K-4 na pięćset metrów juniorów młodszych Mateusz Nieborak, Daniel Łuczak, Jan Myssak, Wojciech Przybyła.