Zakończył się cykl Grand Prix w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wolsztyna.

Trójka Wodnik/Jedynka Niagara
W minioną niedzielę zakończyły się zmagania z cyklu Grand Prix w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wolsztyna. Tym razem zawodnicy ścigali się stylem motylkowym i stylem zmiennym. Była, to jednocześnie finałowa edycja cyklu. Na podstawie 6 najlepszych wyników z wszystkich 8 wyłoniono zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni Pucharem Burmistrza Wolsztyna.

W zmaganiach świetnie zaprezentowali się wolsztynianie, którzy aż pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Wśród laureatów całego cyklu znaleźli się Barbara Lisiecka i Ewa Soboń z Niagary oraz Marcus Kubaczyk, Maja Tomys i Maks Tomys z Wodnika. Zwycięzcy oprócz efektownych pucharów otrzymali także fantastyczne nagrody rzeczowe w postaci hulajnóg elektrycznych.
A tak wyglądają wyniki ostatnich dwóch startów cyklu, w przypadku Jedynki Niagary w kat 10-11 lat pierwsze miejsce zajęła Basia Lisiecka, czwarte Amelia Hałuszczak, piąte Helena Stasiakiewicz, a szóste Ada Dolna. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej Antoni Mizerski wywalczył trzecią pozycję, Kamil Franek piątą, a Antoni Woga szóstą. W kategorii 12-13 lat Ewa Soboń uplasowała się na drugiej pozycji, a Gabrysia Andrys na czwartej. Czwartą pozycję w tej samej kategorii wywalczył Czarek Nowacki. W kat. 14-15 lat na piątym miejscu uplasowała się Maria Gwóźdź. Rewelacyjnie niedzielne zawody zakończyli także pływacy UKS Trójka Wodnik, a oto ich rezultaty. W kat. 10-11 lat triumfował Marcus Kubaczyk, a tuż za nim uplasował się Witek Nowak. W kat. 12-13 lat Wojtek Sudzik uplasował się na wysokim trzecim miejscu. W kat. 14-15 lat Julia Kasperowicz zdobyła srebro, a Magda Dechnik - brąz. Na szóstym miejscu uplasowała się Michalina Sołtysiak. Wśród panów w tej samej kategorii wiekowej piąte miejsce wywalczył Jan Wojtkowiak. W najstarszej kategorii (rocznik 2002-2006) zwycięstwo odniosła Maja Tomys. Wśród panów w tej samej kat. Maks Tomys wywalczył brąz, a Filip Kozłowski wywalczył czwartą pozycję.